Rīgas Konference ir ikgadēja reģionālo un starptautisko ārpolitikas un aizsardzības jautājumu ekspertu, akadēmiķu, žurnālistu kā arī biznesa pārstāvju sanāksme, kas veicina diskusiju veidošanos un Transatlantiskās kopienas jautājumu izvērtēšanu. Konference norisinās Rīgā jau kopš 2006. gada un ir kļuvusi par atzītu ikgadēju tradīciju reģionā. Šogad Rīgas Konferences ietvaros tiks apskatīti tādi jautājumi kā ES loma ģeoekonomikas attīstības kontekstā, drošības izaicinājumi informācijas laikmetā un hibrīdkara apstākļos, transatlantiskās attiecības kā globālās stabilitātes kritiskais punkts, attiecības starp Krieviju un Rietumiem, kā arī attiecību perspektīvas ar Austrumu partnerības valstīm.

 

Rīgas Konference var lepoties ar to, ka tā ir ne tikai vietējās, bet arī globālās elites tikšanās vieta kopš konferences dibināšanas, proti, 2006. gada. Tradicionāli Rīgas Konference ir pasākums, kas tiek pagodināts ar neskaitāmu valstu vadītāju, valdību vadītāju, ministru, NATO un ES amatpersonu un neskaitāmu valstu vēstnieku klātbūtni. Papildus plašajam runātāju sarakstam katru gadu Rīgas Konferenci apmeklē vairāk nekā 500 dalībnieku, klausoties un veidojot sadarbību ar augsta līmeņa politikas veidotājiem.

 

Pēdējo desmit gadu laikā Rīgas Konference ir veidojusi savu tēlu, reputāciju un guvusi atpazīstamību reģionā. Svarīgākie notikumi, kas risinājušies Rīgas Konferences ietvaros ir Latvijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas premjerministru tikšanās; Gruzijas prezidenta Mihaila Sakašvili uzstāšanās 2008. gada Rīgas Konferences ietvaros, kā arī Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Džordža Buša uzruna Rīgas Konferencē 2006.gadā.

 

Rīgas Konference tiek organizēta Latvijas Transatlantiskajai organizācijai sadarbojoties ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, tādā veidā sniedzot iespēju nodrošināt unikālu pasākumu vadošo globālo lēmumu pieņēmēju konstruktīvam dialogam par starptautiskās drošības jautājumiem.

 

Rīgas konference 2018 pulcēja lielāko dalībnieku skaitu pēdējo desmit gadu laikā - 650 dalībnieku no vairāk kā 40 valstīm. Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad konference tiks pārraidīta tiešraidē, tādējādi sasniedzot vēl plašāku skatītāju loku.

 

Diskusijas koncentrēsies uz dažādiem drošības jautājumiem, kas ietekmē mūsdienu starptautisko attiecību sfēru. Tēmas aptvers dažādas aktualitātes, kā, piemēram NATO darbības turpinājums, sasniedzot 70. gadadienu, pārmaiņas Eiropas politiskajā elitē, kā digitālais laikmets pārveido politisko varu, Rietumu attiecības ar Krieviju, un kā jaunās lielvaras veido ietekmes reģionus.

 

11. un 12. oktobrī,  Rīgas  konferencē 2019 tiks aizvadītas 11 dažādu formātu diskusiju sesijas. Viesu saraksts ir piepildīts ar dažādu valstu ministriem, vēstniekiem un politikas ekspertiem. Šī gada konferenci atklās Latvijas Valsts ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 

Rīgas Konferences Nākotnes Līderu forums norisināsies 2019. gada 10.-12. oktobrī Rīgā, līdztekus vienam no vadošajiem ārpolitikas un drošības politikas forumiem Ziemeļeiropā - Rīgas Konferencei 2019. Nākotnes Līderu forums ir unikāla iespēja 30 jauniem, talantīgiem un motivētiem diplomātiem, žurnālistiem, politiķiem, kā arī valsts amatpersonām trīs dienu garumā piedalīties dažādās paneļdiskusijās,  “Nakts Pūču” sesijās, vairākos semināros un Rīgas Konferencē 2019. Forumā tiks apskatīti aktuālākie globālie jautājumi par Eiropas Savienības drošību, NATO turpmāko ceļu un attīstību, kā arī ikdienas drošības jautājumi, kas jāapzinās un ir svarīgi sabiedrībai kopumā.

 

Konferenci atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā,
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Gruzijas vēstniecība Latvijā, “Wines of Georgia”, Kanādas vēstniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome, “Milrem Latvia SIA”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Audi Latvija, Starptautiskā lidosta Rīga.

Informatīvais atbalsts:

Latvijas Televīzija, DELFI, Latvijas informācijas aģentūra (LETA), Latvijas Sabiedriskie mediji (LSM), “Hromadske International”, “The Lithuania Tribune”, “Postimees”, “New Eastern Europe”, “Spektr.Press”, “iPress.ge”, “Hospodářské noviny”, Rīgas Stradiņa Universitāte, LU Sociālo Zinātņu fakultāte, Vidzemes Augstskola, Rīgas Juridiskā augstskola, Rīgas Ekonomikas augstskola, Baltic Defence College, “International Relations Council of Turkey”, “Macdonald-Laurier Institute”, “Guvenlik Portali”

Log In

About Riga

Founded in 1201, Riga offers its visitors a vast historical heritage and modern dynamism that is unparalleled.

About Riga READ MORE

Contact Us

Ms Sabīne Štāla

Ms Sabīne Štāla

Contact Person for Speakers, Security & General Issues

Mr Jēkabs Baumanis

Mr Jēkabs Baumanis

Contact Person for Participants & Accommodation

Ms Laura Krastiņa

Ms Laura Krastiņa

Contact Person for Media